Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

„Lumivalgeke“ tõi lasteni teatrimaagia laval ja lava taga

04.10.2015

Oktoobrikuu esimesel pühapäeval külastas 200 asendus- ja turvakodude last üle Eesti Rahvusooperit Estonia, kus saadi osa lasteballeti „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ etendusest ning tutvuti teatri lavataguse maailmaga.

„Lumivalgekese“ balletietendus oli arusaadav ka väiksematele lastele, kel teatrikogemus enne sootuks puudus, erivajadusega lastele ja neile, kelle emakeeleks vene keel – balleti nautimisel ei ole ju keelebarjääri. „Lumivalgekese“ lummav lava- ja valguskujundus, värvilised kostüümid ja köitev liikumine imelise muusika saatel võlus nii suuremaid kui ka väiksemaid teatrikülalisi.

Etendus oli väga kaasahaarav ja ka need lapsed, kes tavategevustes nii püsivad ei ole, jälgisid laval toimuvat suure huvi ja hoolega. Mitu lastega kaasas olnud täiskasvanut märkis, et lastele pakkus ballett väga palju. Nad nägid, et ka ilma sõnadeta on võimalik jutustust edasi anda ja et varvaste peal on võimalik tantsida. Pärast etendust sai järele proovida balletitantsu algvõtteid ja näha kauneid kostüüme lähemalt. Lastele meeldis väga ka kõik see, mida nad nägid lava taga, kus saadi osa etenduse valmimise maagiast.

Koos teatris käimine ei seisne pelgalt etenduse vaatamises, vaid on hea võimalus üksteisega suhelda ja tunda end koos kaaslastega väljas käies ühtse perena. Etendus annab võimaluse vestelda igapäevaste asjade kõrval ka kultuurist, arutada üheskoos nähtut ja rääkida, mis meeldis või mis tekitas küsimusi. Väljaspool kodu toimuvatel üritustel käimine on näidanud, kui vajalikud sellised ettevõtmised laste jaoks on: lastes on juba kujunemas arusaam, et etendustel käimine ei ole mingi võõras asi, nad tahavad seda, ootavad ja võtavad vastu lugupidavalt, saades midagi uut, põnevat ja kasulikku.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.