Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

„Jääaja“ jääetendus lummas lapsi oma suurejoonelisusega

17.01.2015

Menukal joonisfilmisarjal põhinevast jääetendusest „Jääaeg Live! – Mammuti seiklus“ Saku Suurhallis said 17. jaanuaril osa ka 175 asendus- ja turvakodude last Ida-Virumaalt, Kesk-Eestist, Valgamaalt, Tartumaalt, Haapsalust, Pärnust, Järvamaalt, Viljandimaalt, Harjumaalt ja Tallinnast.

Kaasahaaravas ja tõelises mammuti-mõõtu etenduses elati kaasa lemmiktegelaste pöörastele seiklustele, millele lisas vaatemängulisust asjaolu, et see kõik toimus jääl. Meisterlikud uisu- ja akrobaatikatrikid, võitluskunst, jalustrabavad tehnilised lahendused, pürotehnilised efektid ja videoinstallatsioonid koos tantsude-lauludega pakkusid lastele unustamatu elamuse.

Elusuurused filmitegelased Scrat, Manny, Diego, Sid, Ellie, Virsik, Buck, Eddie ja Mürts koos mitme uue tegelaskujuga viisid lapsed avastamislusti täis teekonnale. Etenduse järel avanes meie 175 lapsel eksklusiivne võimalus kohtuda armastatud joonisfilmi tegelastega, lapsed said Virsiku, Diego, Sidi ja teistega koos pilti teha.

See etendus oli nii võimas, et ükski laps ei pidanud pettuma. Igaüks leidis oma lemmiku üles. Kaasahaarav müdin ja madin, toredad muusikalised vahepalad, vaimukas dialoog ja tegevus nii maapinnal kui ka õhus haaras väikseid „Jääaja“-huvilisi niivõrd, et kõik vaatasid laval toimuvat ainiti, väikesed suud imestusest paokil. Suuremad lapsed imetlesid näitlejate uisutamisoskust ja lavastuse tehnilisi lahendusi.

Paljudes kodudes tõdeti, et uisutamine tõusis laste seas jälle aukohale – paljud õhkasid, et tahaks ka ise nii hästi uisutada osata. Vene emakeelega lapsi innustas see etendus aga rohkem eesti keelt õppima, et edaspidi sõnalavastustest paremini aru saada. Üht-teist õpiti ka looduse ja loomade ning ajaloo kohta.

Teatris käimine avardab laste maailmapilti, aidates neil mõista ka seda, et kui tahetakse elus kuhugi jõuda, on vaja palju tööd teha ehk lapse puhul õppida. Ja õppimisega on nagu maja ehitamisega: kui vundament on tehtud hästi, püsib ka sellel olev maja tugevalt.

Etenduse külastus sai teoks SEB Heategevusfondi, Live Nation Estonia ja Stage Entertainment Touring Productionsi meeskondade koostöös.
 

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.