Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

„Coppelia“ lummas lapsi kauni muusika, kostüümide ja tantsuga

22.02.2015

22. veebruaril külastasid Eesti asendus- ja turvakodudes peatuvad lapsed SEB Heategevusfondi eestvõttel ja toetusel E.T.A. Hoffmanni novelli „Uneliivamees“ ainetel loodud balletietendust „Coppelia“ Rahvusooper Estonias. Kokku käis teatris 229 osalejat Tartust, Tallinnast ja Viljandist, Harjumaalt, Pärnumaalt ja Ida-Virumaalt.

Kõigepealt tehti külalistele maja tutvustav ekskursioon. Palju põnevust pakkusid rekvisiitide tuba ja lavatagune. Kohtumisel tantsijatega said lapsed teada, et grimmiga saab panna inimestele mängunina ja -juukseid. Nüüd on see oma silmaga nähtud ja oma näppudega üle katsutud! Lapsed olid vaimustuses sellest, et said näha näitlejaid ja seda, kuidas neile tehti grimmi ning katsuda oma käega kleite ja saapaid, mida näitlejad laval kandsid.

Balleti vaatamine nõuab lastelt, kelle teatrikogemus on väike, omajagu kannatlikkust, aga ilusates kleitides baleriinid ja uhketes riietes noorsandid laval suutsid lapsi paeluda juba esimestest hetkedest: nad nautisid ilusat muusikat, kauneid kostüüme ja tantsijate meisterlikkust.

Pärast etendust osaleti balletitunnis. Osa tüdrukuid on seal ennegi käinud ning ootasid juba, et saaks printsessikostüüme proovida ja varvassussides seismist harjutada. See oli tüdrukute jaoks päeva kõrghetk! Samuti sai tehtud pilte koos näitlejatega. Väikesed tüdrukud olid eriti õnnelikud baleriinide kõrval pildile poseerides.

Kasvatajad nentisid, et võimalus käia teatris ja saada kultuurielamus tasakaalustab igapäevast kooli ja turvakodu rutiini, mis muutub oma reeglitega vahel koormavaks. Mida rohkem teatris käiakse, seda rohkem hakatakse etendusi nautima – enam ei pea paljudes kodudes meelitama lapsi kaasa minema, vaid lapsed lähevad hea meelega ja ootavad uusi etendusi väga. Mida väiksematel lastel teatrihuvi tekitada, seda suurem huvi lastel kõige kauni vastu tekib – nad saavad ka innustust ise millegagi tegeleda, et jõuda tulevikus suurele lavale.

Nagu kõikide väljasõitude puhul, kinnistati ka selle sõiduga arusaama, et selleks, et kõigil oleks hea, tuleb teha koostööd.

Need lapsed, kes varem balletti teatris näinud ei olnud, arvasid, et küll on ikka raske nii kaua varvaste peal seista, mis sest, et tantsijad on seda kaua harjutanud ja see on nende töö. Üks sai kindlasti selgemaks: see, et kõiki töid tuleb teha korralikult ja palju harjutada, et hästi välja tuleks. Mõni töö on raskem ja mõni kergem – need tantsijad on valinud endale sellise töö ja pakuvad sellega ilu ja naudingut paljudele teistele.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.