Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

„Apelsinitüdruk“ – lugu armastusest ja surmast – läks noortele hinge

05.10.2019

Oktoobri alguses vaatasid turva- ja asenduskodudes kasvavad noored NUKU teatris Norra kirjaniku Jostein Gaarderi raamatu põhjal lavastatud etendust „Apelsinitüdruk“, mis puudutas kõiki sügavalt, ärgitas kaasa mõtlema ning tekitas äratundmisrõõmu ja -kurbust.

Nii mõnigi noor, keda on raske teatrisse meelitada, jälgis seda lugu suure huviga ja ütles pärast, et talle meeldis. Miks? Sest paljud tundsid peategelases Georgis ära iseennast.

Etenduses oli nii lõbusaid kui ka tõsiseid ja mõtlemapanevaid kohti. Kõik leidsid midagi, mis puudutas. Näitlejad tõid nappide vahenditega vaatajateni suured teemad – armastuse ja kaotusevalu. Etendus tuletas ka täiskasvanutele meelde, et tähtis on lapsi kuulata ja rääkida nendega oma muredest, tunnetest, rõõmust ja valust ning pani mõtlema selle üle, kui olulisel kohal meie elus on lood ning mälestused.

Pärast etendust kohtuti näitlejatega ning lapsed said käia lavatagusel ekskursioonil ja NUKU muuseumis. Lapsed sai kingiks „Apelsinitüdruku“ raamatu, millele lisavad nüüd väärtust näitlejate autogrammid.

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.