Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

„Aken orkestrimaailma“ tõi lapsed muusikale lähemale

08.04.2018

Aprilli teine pühapäev oli paljudele Eesti turva- ja asenduskodude lastele teatrimaratonipäev. Hommikul vaadati Estonias harivat kontsertetendust „Aken orkestrimaailma“ ning pärast NUKU-s „Väikest Gavroche’i“. Nagu ikka, piiluti mõlemas teatris ka lavatagusesse maailma.

„Aken orkestrimaailma” andis lastele võimaluse näha, kuidas elab orkester. Lapsed said teada, kuidas orkester töötab ja kuidas iga instrument eraldi kõlab. Helid on nagu meie emotsioonid – väga erinevad ja väga olulised.

Etendust oli põnev jälgida nii 5- kui ka 18-aastasel. Koos muusikalise giidi Georg Udukübaraga tuletati orkestripillid meelde neile, kes kord juba põhikooli muusikatunnis neid õppinud on. Kes veel pole jõudnud, sellel on instrumentidega tutvumine nüüd mitu korda lihtsam.

Kuna põhirõhk oli pillidel ja nende kõlalisel eripäral, oli just orkester tõstetud tavapärasest kõrgemale. Sedapuhku nägid ka parteris istujad paremini orkestriaugus toimuvat.

Iga pere sai fondi poolt kingiks „Muusikaentsüklopeedia“, mis aitab edaspidi muusikat ja orkestrit puudutavatele küsimustele hõlpsasti vastuseid leida.

Loe pikemalt